Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek może współpracować z włoskim klubem. "Jestem z nim związany"

Zbigniew Boniek zostanie doradcą nowego właściciela Romy? - Jestem otwarty na współpracę. Jeśli Dan Friedkin do mnie zadzwoni, to na pewno odbiorę telefon - mówi prezes PZPN cytowany przez "Corriere dello Sport".

Jesienią 2020 roku zakończy się druga kadencja prezesury Zbigniewa Bońka. Ustawa o sporcie z 2010 roku zakłada, że prezes PZPN-u może pełnić swoją funkcję nie dłużej niż przez dwie następujące po sobie kadencje. - Nie będę już kandydował na trzecią kadencję prezesa PZPN. Nie zamierzam też sterować kimś z tylnego siedzenia - oświadczył w październiku Zbigniew Boniek podczas obrad Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPN w Warszawie. Teraz prezes PZPN namaścił swojego następcę, który jest jego bliskim współpracownikiem.

Zbigniew Boniek na gorąco o losowaniu grup Euro 2020 [WIDEO]

Zobacz wideo

Jaka przyszłość czeka Bońka i PZPN? Mówi się, że następcą dotychczasowego prezesa może zostać Marek Koźmiński, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z kolei Boniek może zacząć współpracę z AS Romą, swoim byłym klubem.

Zbigniew Boniek: Jestem związany z Romą

Na razie skupiam się na pracy z PZPN, gdzie mam dużo obowiązków, chociażby związanych z Euro 2020. Ale w październiku wygasa mój kontrakt i wtedy zacznę myśleć o przyszłości. Jestem związany emocjonalnie z Romą. Mieszkam w stolicy Włoch, gdy nie przebywam Polski. Jeśli Dana Friedkin faktycznie zostanie właścicielem Romy, to jestem otwarty na współpracę. Mój telefon na pewno nie będzie wyłączony, gdy ktoś do mnie zadzwoni. W przeszłości odrzuciłem propozycję zarządu Romy, ale wówczas proponowana rola nie do końca mi odpowiadała - powiedział Boniek cytowany przez "Corriere dello Sport".

W 1985 roku były reprezentant Polski opuścił Juventus i na trzy lata przeniósł się do Romy, z którą znacznie mocniej jest związany, niż ze "Starą Damą".

Więcej o:
Komentarze (6)
Zbigniew Boniek może współpracować z włoskim klubem. "Jestem z nim związany"
Zaloguj się
 • clitoris67

  Oceniono 3 razy 3

  Większość na tym forum to ludzie bez pojęcia o piłce

 • algreg

  Oceniono 3 razy 1

  jest warunek: zgolenie ryżych wąchów

 • sdud

  Oceniono 1 raz 1

  może zostanie trenerem Romy?

 • az555

  Oceniono 2 razy -2

  Boniek na razie zarządzał dwoma klubami(przez kilka miesięcy).Teraz Roma w III lidze?

 • ferryk

  Oceniono 2 razy -2

  dziwny sposób załatwiania sobie pracy.... jeśli zadzwoni do mnie to odbiorę telefon??
  Nie można powiedzieć po prostu ,że jesteśmy w kontakcie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX