Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Milik coraz bliżej transferu. Polak nie zgodził się na warunki Napoli

Arkadiusz Milik nie może dojść do porozumienia z Napoli w kwestii przedłużenia kontraktu. Włoski klub chce, by Polak pozostał w Neapolu, ale jednocześnie odrzuca warunki stawiane przez piłkarza.

Obecna umowa Milika z Napoli wygasa w czerwcu 2021 roku, a na jej mocy zawodnik zarabia około 2,5 mln euro rocznie. Nowy kontrakt zakłada dużą podwyżkę dla napastnika, nawet do 4,5 mln euro, jednak Polakowi bardziej niż na wyższych zarobkach zależy na umieszczeniu w umowie klauzuli wykupu. To właśnie ten element negocjacji jest od wielu miesięcy kością niezgody pomiędzy obiema stronami.

WIDEO: Napoli - Lecce 2:3. Arkadiusz Milik na 1:1 [ELEVEN SPORTS]

Milik chce, by jego kwota odstępnego wpisana w kontrakt wynosiła maksymalnie 50 mln euro, natomiast Napoli mówi nawet o 100 mln. Polski napastnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tak wysoka klauzula odstraszy w przyszłości inne kluby i praktycznie nierozerwalnie zwiąże go z Neapolem na kilka kolejnych lat. Milik nie chce zamykać przed sobą żadnych drzwi.

"Corriere dello Sport" informuje, że negocjacje pomiędzy zawodnikiem a klubem są niezwykle skomplikowane i na ten moment nic nie wskazuje na to, by Polak miał podpisać nowy kontrakt. Napoli nie ugnie się i nie obniży proponowanej kwoty zapisanej w klauzuli, natomiast Milik nigdy nie zgodzi się na wpisanie w niej 100 mln.

Jeśli negocjacje zakończą się fiaskiem, lato 2020 roku będzie dla Napoli praktycznie ostatnią okazją, by na napastniku zarobić jakieś pieniądze. A chętnych na usługi atakującego nie brakuje. Jego sprowadzeniem zainteresowane jest m.in. Atletico Madryt.

Milik gra w Napoli od 2016 roku. Do tej pory rozegrał w barwach włoskiej ekipy 106 meczów, w których zdobył 46 bramek i zanotował 5 asyst.

Więcej o:
Komentarze (20)
Milik coraz bliżej transferu. Polak nie zgodził się na warunki Napoli
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 13 razy 11

  Mówcie sobie co chcecie ale napastnik, który gra w takiej lidze i jego liczby to około 50 % stosunku bramek i asyst do występów to już jest gość z wysokiej półki.

 • wozdo

  Oceniono 7 razy 7

  Pograł tam trochę, ale Napoli drugi raz nie będzie już tak blisko mistrzostwa jak raz się to zdarzało. Niech szuka więc nowego miejsca. Wczoraj w meczu z Valencią było widać jak Atletico potrzebuje napastnika. Warto zaryzykować jeśli naprawdę chcą tam Milika

 • patriotaa

  Oceniono 5 razy 5

  Milik nie daj z siebie robić niewolnika Napoi. 100 milionów to jest cena zaporowa wzieta z marsa, i już nawet nie z księżyca.

 • ukos

  Oceniono 3 razy 1

  Hertha?

 • redgunner

  Oceniono 1 raz 1

  Neapol to nie jest rozwojowe miejsce, w ogóle nie powinien z nimi rozmawiać. Swoje 5minut ta drużyna ma już za sobą, więc to super moment, by odejść

 • ltte

  Oceniono 1 raz 1

  O co chodzi z tym wykupem? Za rok z groszami Milik będzie mógł wybrać kogokolwiek, za €0 wykupu? A może ... z tym zainteresowaniem to jest jedna, wielka ściema?

 • znam_prawde

  0

  Mam to w dudxie

 • cichwoda

  Oceniono 4 razy 0

  "Jego sprowadzeniem zainteresowane jest m.in. Atletico Madryt" Pamiętasz gazeto gdy pisałaś że o zatrudnienie Piątka walczą Barcelona, PSG, Liverpool i MU?

 • mike-great

  Oceniono 1 raz -1

  Milik - tylko nie zrób maniany jak Piątek...!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX