Gol Ronaldo z rzutu karnego uratował Juventus! Milan kończył mecz w dziesiątkę

AC Milan zremisował 1:1 z Juventusem w pierwszym meczu półfinału Pucharu Włoch. Goście z Turynu korzystyny wynik uratowali w ostatnich minutach gry, dzięki bramce Cristiano Ronaldo z rzutu karnego.

Była 61. minuta meczu na San Siro, gdy z prawej strony dośrodkował Samu Castillejo, a sprytnym uderzeniem z powietrza, między nogami rywali gola dla gospodarzy strzelił Ante Rebić. Mecz w Mediolanie, który długimi momentami nie zachwycał, rozkręcił się wraz z trafieniem chorwackiego napastnika.

Ronaldo znów uratował Juventus

Milan po zdobyciu bramki przycisnął Juventus, szukając drugiego trafienia. Ataki gospodarzy zostały jednak zahamowane przez wydarzenie z 72. minuty. Wtedy to Theo Hernandez brzydko sfaulował Paulo Dybalę, za co zobaczył drugą żółtą kartkę w tym meczu i musiał opuścić boisko.

Chociaż Juventus grał z przewagą jednego zawodnika, to nie był w stanie uzyskać przewagi na murawie. Aż w 90. minucie, po dośrodkowaniu z prawej strony, przewrotką uderzył Cristiano Ronaldo, a piłkę ręką zatrzymał Davide Calabria. Chwilę później Portugalczyk pewnie wykorzystał rzut karny, doprowadzając do wyrównania.

W pierwszym meczu pierwszego półfinału Inter przegrał 0:1 z Napoli. Rewanże odbędą się 4 (Turyn) i 5 marca (Neapol). Finał zostanie rozegrany 13 maja na Stadio Olimpico w Rzymie.