Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazda Juventusu krytykowana. "Jest miękki jak mozzarella"

- Zawsze krytykowałem Maurizio Sarriego, ale teraz tego nie zrobię, bo nie lubię kopać mężczyzny, gdy jest na łopatkach - powiedział Giovanni Coboli Gigli, były prezes Juventusu. 75-latek skrytykował też Miralem Pjanica, którego porównał do... mozzarelli.

Trzecią porażkę w tym sezonie Serie A zaliczył w ostatniej kolejce Juventus. Mistrzowie Włoch przegrali na wyjeździe z Hellasem Werona (1:2), przez co spadli na drugie miejsce w ligowej tabeli (mają tyle samo punktów, co pierwszy Inter Mediolan). Na drużynę Maurizio Sarriego spada coraz więcej krytyki, a w mediach pojawiają się już informacje o możliwym zwolnieniu 61-latka.

Hellas - Juventus 2:1. Giampaolo Pazzini na 2:1 [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Były prezes Juventusu krytykuje zespół

Zwolnienia Sarriego domaga się m.in. były prezes Juventusu, Giovanni Cobolli Gigli, który w ostatnim czasie krytykował trenera turyńczyków. - Zawsze krytykowałem Maurizio Sarriego, ale teraz tego nie zrobię, bo nie lubię kopać mężczyzny, który jest na łopatkach. Juventus nie spełnia oczekiwań - przyznał 75-latek.

Gigli podkreślił także, że zawodzi nie tylko trener, ale również poszczególni zawodnicy, m.in. Miralem Pjanić. - On wygląda na zmęczonego, być może potrzebuje odpoczynku. Ten problem Juventus musi rozwiązać jak najszybciej - ocenił były prezes Juventusu. 

I dodał, bezlitośnie oceniając grę 29-latka: - Pjanić jest miękki jak mozzarella. To może być kwestia psychologiczna.

Więcej o: