Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwsza taka kara w historii Włoch! Sędzia dotkliwie ukarany za skandaliczne zachowanie

Włoski sędzia Antonio Martiniello został zawieszony na rok po tym, jak po zakończeniu spotkania uderzył jednego z piłkarzy głową - podaje włoska agencja ANSA.

Do sytuacji doszło w starciu ligi regionalnej. Martiniello wyrzucił z boiska Matteo Cicciolego z ekipy Borgo Mogliano, która mimo osłabienia wygrała starcie z Montottone 3:1. Po spotkaniu Ciccioli udał się do szatni sędziów, by poprosić o wytłumaczenie czerwonej kartki, ale starł się z Martiniello, który uderzył go głową. Piłkarz trafił do szpitala, niedługo później został z niego wypisany.

Skandaliczne zachowanie piłkarza w Bundeslidze. Zaatakował trenera rywali:

Zobacz wideo

Martiniello nie będzie mógł prowadzić meczów przez rok. W tym czasie nie będzie mógł pojawiać się w obiektach wszystkich klubów we Włoszech - zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich oraz młodzieżowych.

Nie ma również wstępu na mecze reprezentacji Włoch. Według szefa lokalnej policji taka kara jest odpowiednia, gdyż zachowanie Martiniello nie stanowi odpowiedniego przykładu dla młodych ludzi. To pierwsza tego typu kara dla sędziego we Włoszech.