Szalone derby Mediolanu! Wielki powrót Interu. Juventus nie jest już liderem

Szalone derby w Mediolanie! Inter pokonał Milan, choć do przerwy prezentował się fatalnie i przegrywał 0:2. Dzięki temu zwycięstwu zespół Antonio Conte wyprzedził w tabeli Juventus i został nowym liderem ligi włoskiej.

Inter stał w niedzielny wieczór przed szansą na zrównanie się punktami z Juventusem po tym, jak zespół z Turynu sensacyjnie przegrał na wyjeździe z Veroną. Na początku meczu po piłkarzach Antonio Conte nie widać jednak było głodu zwycięstwa. Inter był zagubiony, niepewny, popełniał dużo prostych błędów. Milan wręcz przeciwnie.

Od początku pierwszej połowy były zespół Krzysztofa Piątka przeważał, ale gole zdobywał w dużej mierze dzięki błędom Daniele Padellego - rezerwowego bramkarza Interu zastępującego kontuzjowanego Samira Handanovicia. Najpierw Padelli pomylił się i sparował piłkę wprost w Ante Rebicia, który z bliska posłał ją do siatki, a kilka minut później, tuż przed przerwą, przepuścił strzał Ibrahimovicia w sam środek bramki.

Te dwa gole idealnie podsumowały postawę Interu w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu. Nic w układance Antonio Conte nie funkcjonowało, ale zmieniło to się po przerwie. Od powrotu na boisko Inter rzucił się w szaloną pogoń za rywalem i między 51. a 54. minutą zdołał doprowadzić do remisu dzięki golom Marcelo Brozovicia i Matiasa Vecino. Pierwszy popisał się cudownym strzałem z dystansu, drugi z dziesiątego metra wykończył ładną zespołową akcję.

Ten zimny prysznic podziałał na Milan tylko chwilowo. Kiedy wydawało się, że spotkanie znowu się wyrównuje, na 3:2 dla Interu podwyższył uderzeniem głową Stefan de Vrij. Milan próbował jeszcze powalczyć chociaż o jeden punkt - w końcówce Padellego uratował słupek - ale to Inter był konkretniejszy. W 3. minucie doliczonego czasu gry wynik meczu (4:2) ustalił Romelu Lukaku.

Dzięki wygranej w derbach Inter wyprzedził w ligowej tabeli Juventus. Oba zespoły mają po 23. kolejce 54 punkty. Milan jest 10. i do lokaty gwarantującej grę w eliminacjach do Ligi Europy traci 2 "oczka".