Wojciech Szczęsny "odkupił swoje winy". Włosi zachwyceni jego interwencją [WIDEO]

"Wojciech Szczęsny odkupił swoje winy za mecz z Napoli", "jego interwencja przy strzale Chiesy była kluczowa" - włoskie media zachwalają polskiego bramkarza po meczu Juventus - Fiorentina (3:0).

Juventus pokonał Fiorentinę 3:0 po dwóch trafieniach Cristiano Ronaldo z rzutów karnych oraz golu Matthijsa de Ligta w doliczonym czasie gry. To spotkanie długo nie układało się najlepiej dla "Starej Damy", która mogła przegrywać, ale Wojciech Szczęsny w 22. minucie w kapitalnym stylu zatrzymał Federico Chiesę.

- W ciągu dwóch minut, przy stanie 0:0, najpierw znakomicie zatrzymał Chiesę, a potem odbił strzał Liroli - napisało "Corriere della Sera", dając Polakowi notę 7; najwyższą w zespole obok Matthijsa de Ligta oraz Cristiano Ronaldo. "Tuttomercatoweb" napisało, że "jego interwencja przy strzale Chiesy była kluczowa, a w drugiej połowie co prawda miał mniej pracy, ale i tak jego obrony były decydujące". Od tego portalu dostał notę 6,5.

Zobacz kapitalną interwencję Wojciecha Szczęsnego!

Włoska wersja Fox Sports za trzech najlepszych piłkarzy Juventusu uznała Ronaldo, de Ligta i Szczęsnego (każdy z nich dostał 7). - Cudowna interwencja przy strzale Chiesy, fenomenalna. Pomogła uratować się Juventusowi. Zawsze czujny, dyrygował obroną. Był kluczowy dla tego zwycięstwa - tak uzasadniono ocenę Polaka. Włoski Eurosport dał mu 6,5, nazywając jego interwencję przy strzale Chiesy "cudowną". Za to według Goal.com Szczęsny "odkupił swoje winy za mecz z Napoli", gdzie był krytykowany zwłaszcza za przepuszczenie gola Lorenzo Insigne w końcówce spotkania.

Juventus dzięki zwycięstwu nad Fiorentiną ma 6 punktów przewagi nad Interem, który wieczorem zmierzy się z Udinese. Fiorentina jest na 14. pozycji w tabeli, mając bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.