Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Transfer Krzysztofa Piątka to arcydzieło. Musiało do tego dojść"

- Kariera Suso i Piątka nie mogła potoczyć się inaczej. Milan musiał ich sprzedać - uważa Riccardo Trevisani, włoski dziennikarz Sky Sport na temat sprzedaży Krzysztofa Piątka i wypożyczenia Suso z Milanu.

Krzysztof Piątek odszedł z AC Milan i za 27 milionów euro trafił do Herthy Berlin, w której zadebiutował w piątek. Z kolei Suso został wypożyczony do Sevilli z obowiązek wykupu po spełnieniu określonych w umowie warunków. Riccardo Trevisani, włoski dziennikarz Sky Sport, uważa, że to najlepsze, co mogli zrobił działacze "Rossonerich".

Zobacz wideo

Trevisani: Sprzedaż Krzysztofa Piątka i Suso to arcydzieło

- To arcydzieło. Milan musiał ich sprzedać, żeby nie stracić pieniędzy. Kariera Suso i Piątka nie mogła potoczyć się w inny sposób. Pierwszy z nich jest dobrym zawodnikiem, ale nigdy nie dostanie szansy gry w Barcelonie. Piątek nadal będzie strzelać bramki, ale musiał pozbyć się koszulki Milanu z numerem "9" - podkreślił Trevisani.

Z kolei Daniele Daino, były obrońca Milanu, opisał Piątka w rozmowie z "Radio Sportiva". - Piątek nie jest bardzo technicznym zawodnikiem. Jest "robotyczny", musi mieć możliwość wykorzystania dośrodkowania. Na dłuższą metę walczył, ale może być przewartościowany. Może my się mylimy - powiedział Włoch.