Oficjalnie: Kolejny piłkarz opuszcza AC Milan. Wypożyczenie z obowiązkiem wykupu

AC Milan poinformował, że klub opuścił Suso. Hiszpan przeniósł się do Sevilli na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po spełnieniu określonych w umowie warunków.

Suso w ostatnich latach był jedną z największych gwiazd Milanu. 26-letni Hiszpan trafił do mediolańskiego klubu z Liverpoolu w 2015 roku. Od tej pory rozegrał w barwach "Rossonerich" 153 spotkania, strzelił w nich 24 gole i zaliczył 31 asyst. W tym sezonie spisuje się jednak bardzo słabo - w 17 meczach zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty.

Zobacz wideo

W środę wieczorem Milan poinformował, że Suso opuści klub. 26-letni Hiszpan przeniósł się do Sevilli na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po spełnieniu warunków, określonych w umowie. Zdaniem włoskich mediów, chodzi o awans hiszpańskiego zespołu do Ligi Mistrzów.

Suso jest kolejnym ofensywnym piłkarzem Milanu, który opuści "Rossonerich". Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu oficjalnie potwierdzony zostanie transfer Krzysztofa Piątka do Herthy Berlin. Zdaniem Fabrizio Romano, jednego z najlepszych źródeł informacji o włoskiej piłce, Polak w czwartek uda się na testy medyczne i podpisze kontrakt z niemieckim zespołem.

Więcej o: