Krzysztof Piątek zgodził się na transfer! Jedzie podpisać kontrakt

Krzysztof Piątek przejdzie do Herthy Berlin! Jak donosi Fabrizio Romano, napastnik Milanu w ciągu najbliższych godzin poleci do Niemiec, gdzie podpisze kontrakt z niemieckim zespołem.

O transferze Krzysztofa Piątka mówi się już od kilku tygodni. Jeszcze do niedawna głównym faworytem do ściągnięcia napastnika był Tottenham. Londyński zespół wciąż rozmawia z Milanem, ale oferuje tylko wypożyczenie, a "Rossoneri" potrzebują gotówki. Chcą odzyskać możliwie najwięcej z 35 mln euro, jakie rok temu zapłacili Genoi.

Zobacz wideo

Fabrizio Romano, jedno z najlepszych źródeł informacji o włoskiej piłce, poinformował, że AC Milan, aktualny klub Krzysztofa Piątka, porozumiał się już z Herthą Berlin w sprawie transferu Polaka. Włoski klub ma otrzymać 27 milionów euro plus dodatkowe bonusy. W ciągu najbliższych kilku godzin Piątek poleci do Niemiec, gdzie ma podpisać 4-letni kontrakt.

Krzysztof Piątek całkowicie zawodzi w tym sezonie. Za nami 21 kolejek ligi włoskiej, a napastnik ma na swoim koncie zaledwie cztery bramki, z czego aż trzy z rzutów karnych. Sytuację Polaka w Milanie pogorszył fakt, że w styczniu na San Siro trafił Zlatan Ibrahimović. Hertha zajmuje 13. miejsce w Bundeslidze, po 19 kolejkach ma zaledwie 22 punkty. Zespół Jurgena Klinsmanna zdobył tylko 24 bramki, Piątek ma być rozwiązaniem na strzelecką niemoc berlińczyków.

Więcej o: