Szymon Żurkowski o krok od zmiany klubu. Zostanie wypożyczony z Fiorentiny

Jak informuje portal weszlo.com, młodzieżowy reprezentant Polski, Szymon Żurkowski zostanie wypożyczony z Fiorentiny do Empoli. W tym sezonie zawodnik grając w barwach drużyny Giuseppe Iachiniego, spędził na boisku zaledwie 10 minut. Do klubu z Serie B idzie zatem w poszukiwaniu bardziej regularnej gry.

Jak poinformował portal Weszło.com, Szymon Żurkowski zostanie wypożyczony z Fiorentiny do Empoli. Polak przenosi się do Serie B z nadzieją na częstszą grę. W obecnym sezonie były piłkarz Górnika Zabrze rozegrał zaledwie dziesięć minut.

Zobacz wideo

Sytuację Żurkowskiego w październikowym wydaniu programu "Cafe Futbol" Polsatu tłumaczył menedżer Jarosław Kołakowski. "W ciągu pół roku Fiorentinę przejął nowy właściciel, przez co doszło do dużych zmian. Nic nie zapowiadało, że do tego dojdzie. Zwłaszcza, że poprzedni właściciel mówił nam o dalekosiężnych planach." - mówił. 

Kontrakt Polaka z Fiorentiną obowiązuje do lata 2023 roku. W Fiorentinie wspomniane 10 minut uzbierał w dwóch meczach Serie A - z Udinese i Juventusem. Empoli jest na szesnastej pozycji w tabeli Serie B. 

Więcej o: