Suso porozumiał się z nowym klubem. Wszystko zależy od Milanu

Suso porozumiał się w sprawie transferu z Sevillą - poinformował znany włoski dziennikarz Nicolo Schira. Przenosiny nie są jednak jeszcze pewne, jako że ostateczna decyzja należy do Milanu.

Suso w ostatnich latach był jedną z największych gwiazd Milanu. 26-letni Hiszpan trafił do mediolańskiego klubu z Liverpoolu w 2015 roku. Od tej pory rozegrał w barwach "Rossoneri" 153 spotkania, strzelił w nich 24 gole i zaliczył 31 asyst. W tym sezonie spisuje się jednak bardzo słabo - w 17 meczach zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty - wobec czego Milan chciałby go sprzedać. 

Trudna sytuacja Krzysztofa Piątka w AC Milan:

Zobacz wideo

Chętna na pozyskanie 26-letniego Hiszpana jest Sevilla. Klub uzgodnił już z piłkarzem warunki indywidualnej, 4,5-letniej umowy. Problem leży gdzie indziej - Milan (tak jak w przypadku Krzysztofa Piątka) chciałby go sprzedać od razu lub wypożyczyć z obowiązkiem wykupu po rozegraniu 10 spotkań. Sevilla chciałaby zwiększenia tej liczby, a najchętniej wypożyczyłaby z Suso z obowiązkiem wykupu za 18 miesięcy - miałaby wtedy zapłacić 20-25 mln euro.

Obie strony mają czas na rozwiązanie tej kwestii do piątku, 31 stycznia, gdy zamknie się okno transferowe.

Więcej o: