Piątek rozmawiał z Mourinho! Transfer do Tottenhamu bardzo realny

Przyszłość Krzysztofa Piątka jest wciąż niejasna, ale ostatni tydzień zimowego okienka transferowego będzie dla niego bardzo gorący. Jak dowiedział się Sport.pl, napastnik AC Milan odbył dziś rano wideokonferencję z Jose Mourinho! Niewykluczone, że jego transfer do Tottenhamu stanie się więc faktem. Wszystko wyjaśni się do piątku.

Jak usłyszeliśmy ze swoich włoskich i angielskich źródeł Tottenham jest zdecydowany na pozyskanie Polaka. Świadczy o tym poniedziałkowa rozmowa z Mourinho. Portugalczyk chciał "osobiście" poznać piłkarza – przedstawić swoje cele i plany wobec "Pistolero". Zainteresowanie jest duże, bo Spurs mają problemy z napastnikami. Kontuzjowany jest Harry Kane, który na boisko może wrócić dopiero pod koniec kwietnia. Serwis Weszlo.com ujawnił w poniedziałek, że w Mediolanie leży już na stole oficjalna oferta rocznego wypożyczenia snajpera w wysokości 10 milionów euro, a to jeszcze nie koniec. Do zamknięcia okna mogą pojawić się kolejne. Im bliżej tzw. deadline day, tym będzie kurczył się czas i opcje dostępne na rynku. A na nim Piątek po poprzednim sezonie, w którym zdobył 22 gole w Serie A, wciąż ma bardzo mocne nazwisko.

Krzysztof Piątek znajduje się w trudnej sytuacji w AC Milan – w tym momencie jest czwartym napastnikiem w układance Stefano Pioliego. Trwa ostatni tydzień zimowego okienka transferowego. Dlaczego spadł w hierarchii? Czy powinien opuścić San Siro? Jakie ma opcje? Na te i inne pytania odpowiada w swoim wideoblogu Tomasz Włodarczyk.

Zobacz wideo

AC Milan najchętniej sprzedałby napastnika, a jego cena oscyluje w granicach 30 milionów euro. W sobotę doszło do rozmów z zarządem klubu w którym były poruszane różne scenariusze dotyczące zawodnika. Choć Rossoneri najchętniej przygarnęliby jak największą gotówkę niewykluczone, że jeśli nikt nie zaoferuje konkretnej kwoty sprzedaży już teraz, zdecydują się na wypożyczenie do Tottenhamu, które mogłoby przerodzić się w transfer definitywny. 10 milionów euro to w końcu także bardzo dobre pieniądze za zawodnika będącego obecnie wyborem nr 4 w hierarchii Stefano Pioliego.

Transfer Piątka, który początkowo chciał zostać w Mediolanie, ale musi też realnie patrzeć na swoją sytuację, jest coraz bliżej. Na razie trzeba jednak cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.

Więcej o: