Pogrom w Serie A! 7:0, a ozdobą gol z rzutu wolnego z połowy boiska

Atalanta Bergamo rozgromiła na wyjeździe Torino aż 7:0. Ozdobą spotkania była cudowna bramka Josipa Ilicicia z rzutu wolnego. Słoweniec popisał się hat-trickiem, a Torino kończyło mecz w dziewiątkę.

Torino zostało zdeklasowane już w pierwszej połowie, którą przegrało 0:3, bramki dla gości zdobyli: Josip Ilicić, Robin Gosens oraz Duvan Zapata z karnego. Po zmianie stron Atalanta, w swoim stylu, chciała dobić rywali.

Zobacz piękną asystę Arkadiusza Recy [WIDEO]

W 53. minucie sędzia podyktował rzut wolny w okolicy linii środkowej. Ilicić zauważył, że bramkarz Torino Salvatore Sirigu stał poza polem karnym, więc natychmiast podbiegł do piłki i sprytnie przelobował bramkarza. Minutę później skompletował hat-tricka, gdy precyzyjnym strzałem wykorzystał świetne podanie Alejandro Gomeza.

W 74. minucie Armando Izzo obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W końcówce meczu dwie bramki zdobył Luis Muriel, najpierw z karnego, a potem strzałem z ostrego kąta.

Dla Atalanty było to 11. zwycięstwo w tym sezonie (zespół z Bergamo przegrał też pięć meczów i pięć zremisował). Po 21 kolejkach zajmuje piątą lokatę, ale ma tyle samo punktów, ile Roma, która rozegrał jednak mecz mniej. Liderem jest Juventus, który w niedzielę zagra z Napoli (20.45).

Atalanta jest najskuteczniejszą drużyną ligi włoskiej, strzeliła już 57 goli! Dla porównania: AC Milan zdobył zaledwie 22 bramki, a Juventus - 39 (w niedzielę zagra z Napoli). W przyszłym tygodniu Atalanta zmierzy się z Genoą, a Torino, które jest 10., zagra z Lecce.