Napoli awansowa³o do pó³fina³u Pucharu W³och! Wygrana z Lazio po szalonym meczu

Napoli po szalonym meczu ogra³o Lazio 1:0 i awansowa³o do pó³fina³u Pucharu W³och. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliñski rozegrali ca³e spotkanie.

Minęło zaledwie 120 sekund meczu, a Napoli objęło prowadzenie. Piotr Zieliński zagrał do Lorenzo Insigne, który efektownie minął obrońcę i z ostrego kąta strzałem na dalszy słupek pokonał bramkarza. Chwilę później Elseid Hysai sfaulował w polu karnym Felipe Caicedo, ale Ciro Immobile, najskuteczniejszy napastnik na Półwyspie Apenińskim, zmarnował jedenastkę.

W 19. minucie Hysaja już nie było na boisku, bo zobaczył druga żółtą kartkę. Ale Lazio też kończyło pierwszą połowę w osłabieniu. Lucas Leiva sfaulował Zieliñskiego w środku pola, a arbiter pokazał mu żółtą kartkę. Doświadczony Holender coś odburknął pod nosem, więc sędzia bez chwili zawahania schował żółty kartonik i pokazał czerwony.

A co się działo w drugiej połowie? W 72. minucie groźnym strzałem głową popisał się Arkadiusz Milik, ale Thomas Strakosha wybił pi³kê z linii bramkowej. W 85. minucie Immobile trafił w poprzeczkę, a Napoli ruszyło z kontrą zakończoną strzałem w słupek Mario Ruiego. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0 i awansowali do 1/2 finału Coppa Italia.

Napoli kompletnie zawodzi w Serie A (zajmuje dopiero 11. miejsce), dlatego Puchar Włoch to najprawdopodobniej jedyna okazja, aby zakwalifikować się do europejskich pucharów. Z kolei Lazio zachwyca w lidze (wygrało 11 ostatnich meczów z rzędu) i cały czas utrzymuje się w najlepszej trójce, dlatego rzymscy kibice nie muszą rozpaczać z powodu pożegnania się z Coppa Italia.