Szymon Żurkowski o krok od wypożyczenia do nowego klubu. "Oficjalny komunikat to tylko kwestia czasu"

Szymon Żurkowski może trafić na wypożyczenie do Empoli. Jeżeli klub ustali wszystkie szczegóły z Fiorentiną, to Polak będzie grał w Serie B. - Oficjalny komunikat to tylko kwestia czasu - informuje portal firenzeviola.it.

Szymon Żurkowski odszedł z Górnika Zabrze w czerwcu 2019 roku. Podpisał kontrakt z Fiorentiną, ale nie przebił się we włoskim klubie. W tym sezonie zagrał tylko 10 minut w Serie A i zimą ma odejść na wypożyczenie. Wszystko wskazuje na to, że do Empoli.

Menedżer Żurkowskiego tłumaczy, dlaczego w Polsce nie da się zbudować mocnego klubu [WIDEO]

Zobacz wideo

- Fiorentina i Empoli rozmawiają o przyszłości Polaka. Początkowo trener Fiorentiny Giuseppe Iachini nie chciał wypożyczyć Żurkowskiego, chciał, żeby 22-letni pomocnik trenował z Fiorentiną, ale teraz dał zielone światło. Oficjalny komunikat to tylko kwestia czasu - informuje portal firenzeviola.it.

W grę wchodzi półroczne wypożyczenie, ale z opcją przedłużenia na sezon 2020/2021. Empoli zajmuje obecnie 16. miejsce w Serie B i w tym sezonie broni się przed spadkiem do niższej ligi. Kontrakt Szymona Żurkowskiego z Fiorentiną obowiązuje do 30.06.2023 roku.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA