Arkadiusz Milik opowiedział, co zmieniło się w Napoli pod wodzą Gattuso

Arkadiusz Milik w wywiadzie dla Radia Kiss Kiss skomentował współpracę z trenerem Gennaro Gattuso i ocenił szansę Napoli w konfrontacji z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Gennaro Gattuso firmuje swoim nazwiskiem nowy projekt w Neapolu, gdzie zastąpił w grudniu Carlo Ancelottiego na ławce trenerskiej. W jego powodzenie mocno wierzy Arkadiusz Milik, który w rozmowie z Radiem Kiss Kiss wypowiedział się na temat współpracy z 42-letnim szkoleniowcem.

Zobacz bramkę Arkadiusza Milika w przegranym 1:3 spotkaniu z Interem w Serie A:

Zobacz wideo

Polski napastnik Napoli wierzy, że projekt Gattuso ruszy z kopyta

- Ciężko pracujemy i jestem pewien, że wkrótce zobaczymy ponownie prawdziwą wartość Napoli. Jest w nas nowa energia. Dzięki Gattuso zmieniliśmy sposób gry z 4-4-2 na 4-3-3, a nasze ruchy na boisku są zupełnie inne. Uczymy się nowych zadań i stopniowo się rozwijamy. Jestem zadowolony i nadal mam nadzieję na poprawę. Napoli wróci do swojego poziomu - mówił Milik.

Milik o dwumeczu z Barcą w Lidze Mistrzów

25-letni napastnik postanowił również skomentować szanse Napoli w konfrontacją z FC Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz w Neapolu 25 lutego, rewanż - 18 marca.

- Zmierzymy się z jedną z najsilniejszych drużyn świata. Zagramy jednak bez żadnych obaw. Będzie to bardzo trudny mecz, ale piłka nożna jest piękna, ponieważ na boisku wszystko jest możliwe - ocenia Milik.

O swojej skuteczności

- Jestem z zadowolony ze swojej skuteczności i mam nadzieję, że jeszcze się poprawię w tym elemencie. Jednak w pełni nie jestem szczęśliwy, ponieważ zespół gra poniżej oczekiwań w Serie A - dodaje Polak.

Arkadiusz Milik w bieżącym sezonie wystąpił w 13 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i trafił w nich 10 razy do siatki.

Po 19 kolejkach Serie A Napoli ma zaledwie 24 punkty i zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli.

Więcej o: