Oficjalnie: AC Milan sprowadził drugiego piłkarza zimą. 95-krotny reprezentant Danii

AC Milan przeprowadził kolejny zimowy transfer. Trener Stefano Pioli będzie miał do dyspozycji nowego obrońcę. Milan wypożyczył z Sevilli Simona Kjaera, 95-krotnego reprezentanta Danii.

30-letni Simon Kjaer formalnie jest zawodnikiem Sevilli, jednak latem trafił na wypożyczenie do Atalanty Bergamo, gdzie przez pół roku rozegrał zaledwie sześć spotkań. Rundę wiosenną spędzi w Milanie, który będzie miał opcję pierwokupu. 

W przeszłości Kjaer występował także w Romie, Fenerbahce, Lille i Wolfsburgu. W Milanie będzie pełnił rolę zmiennika Allesio Romagnoliego i Matteo Musacchio, czyli podstawowego duetu stoperów.

Kilka dni temu Milan opuścił Mattia Caldara. Ta transakcja jest uznawana za jedną z najgorszych, jeśli chodzi o transfery Milanu w XXI wieku. W styczniu nowym zawodnikiem Rossonerich został także Zlatan Ibrahimović, który zdążył już nawet strzelić gola w sobotnim meczu z Cagliari (2:0). Możecie go zobaczyć w poniższym wideo:

Zobacz wideo

Milan zajmuje 10. miejsce w lidze, ale traci już tylko cztery punkty do Cagliari, które jest szóste. Liderem jest Juventus.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.