Kuriozalny błąd bramkarza Napoli. Robert Lewandowski nie jest już liderem Złotego Buta [WIDEO]

Napoli przegrało na wyjeździe z Lazio 0:1 po kuriozalnym błędzie Ospiny i bramce Immobile. Gol strzelony przez Włocha sprawił, że Robert Lewandowski przestał być liderem klasyfikacji Złotego Buta.

Kibice nie mogli być zadowoleni z pierwszej połowy meczu Lazio - Napoli. Goście oddali tylko jeden celny strzał na bramkę, gospodarze nie odpowiedzieli nawet jednym. Bardzo długo wydawało się, że druga połowa nie będzie wyglądać lepiej, jednak ostatnie 30 minut całkowicie zmieniło postrzeganie tego spotkania.

Kolejny próby napastników obu drużyn były jednak bardzo nieskuteczne. Znakomitą szansę miał Piotr Zieliński, ale piłka po jego strzale odbiła się jedynie od słupka. Decydująca o losach meczu okazała się 82. minuta. Ospina w kuriozalny sposób stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz Immobile, który błyskawicznym strzałem dał trzy punkty swojej drużynie.

Zobacz kuriozalny błąd Ospiny i bramkę Immobile:

Dla Ciro Immobile to już 20. bramka w obecnym sezonie Serie A. Włoch tym samym wyprzedził w klasyfikacji Złotego Buta Roberta Lewandowskiego, który w Bundeslidze strzelił 19 goli.

Napoli tym samym spadło już na 10. miejsce w tabeli Serie A. Na prowadzeniu jest Inter, który ma 21 punktów przewagi nad zespołem z Neapolu, jednak ma rozegrany mecz mniej. Lazio jest na 3. miejscu, ze stratą 3 punktów do lidera.