Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Na transferze Krzysztofa Piątka polskie kluby mogą zarobić wielkie pieniądze!

Gdyby Krzysztof Piątek przeszedł ostatecznie do Premier League, zyskałyby na tym polskie kluby. Polak jest przymierzany do Aston Villi i Tottenhamu.

W styczniu zeszłego roku Krzysztof Piątek opuścił Genoę i przeniósł się za 35 mln euro do Milanu. To był transfer wewnątrz Serie A, dlatego polskie kluby, w których wcześniej grał Piątek, nie zarobiły na nim pieniędzy. Teraz może być inaczej za sprawą tzw funduszu solidarnościowego, bo Polak miałby przenieść się do Anglii. Chcą go ponoć dwa kluby z Premier League - Aston Villa i Tottenham. 

Piątek chciał innego trenera w Milanie:

Zobacz wideo

Wielkie pieniądze dla polskich klubów?

Mechanizm zakłada, że kluby, które kształciły piłkarza w wieku 12-23 lata, otrzymują w zamian za to pięć procent kwoty transferu. W przypadku odejścia Piątka na Wyspy Lechia Dzierżoniów, Zagłębie Lubin i Cracovia mogłyby liczyć na spore pieniądze. Gdyby reprezentant Polski przeniósł się na Villa Park za 30 mln, do polskich drużyn trafiłoby 1,5 mln euro - dla każdego po 500 tys. euro. Dla czwartoligowej Lechii to pięć razy więcej niż obecnie wynosi jej budżet.