Matthijs de Ligt może już teraz odejść z Juventusu. Sensacyjne informacje

Matthijs de Ligt znajduje się w coraz gorszej sytuacji w Juventusie. Holender, o którego latem walczyła większość najlepszych klubów Europy, nie może przebić się do pierwszego składu mistrzów Włoch. Dziennik "A Bola" stwierdził. że zawodnik może wrócić do swojego byłego zespołu, Ajaksu Amsterdam, do którego miałby udać się na wypożyczenie.

Matthijs de Ligt w letnim oknie transferowym był jednym z najbardziej pożądanych piłkarzy na rynku. Wychowanka Ajaksu Amsterdam, który świetnie zaprezentował się w Lidze Mistrzów, chciał niemal każdy europejski gigant. Ostatecznie walkę o jego podpis wygrał Juventus, który zapłacił za Holendra aż 85,5 mln euro.

20-latek na razie jednak w Juventusie nie może się odnaleźć. W tym sezonie wystąpił w 17 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, ale w pierwszym składzie po raz ostatni pojawił się ponad miesiąc temu, gdy zagrał w przegranym 1:3 spotkaniu z Lazio Rzym (Skrót spotkania można obejrzeć w poniższym materiale wideo). Od tamtej pory de Ligt rozegrał jedynie 14 minut, pojawiając się na murawie w końcówce spotkania z Udinese (3:1).

Serie A. Lazio - Juventus 3:1. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Latem chcieli go wszyscy, ale w nowym klubie sobie nie poradził. De Ligt może wrócić do Ajaksu

De Ligt ostatnio nie gra i wątpliwe, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Miejsce Holendra w pierwszym składzie turyńczyków zajął Merih Demiral, który zebrał bardzo pozytywne noty za cztery ostatnie występy. W jednym z nich zaliczył nawet asystę. 

W tej sytuacji de Ligt może opuścić Juventus. Przynajmniej na jakiś czas - dziennik "A Bola" poinformował bowiem, że możliwe jest wypożyczenie młodego obrońcy do jego byłego klubu, Ajaksu Amsterdam. Portugalska gazeta twierdzi, że przedstawiciele klubu z Holandii mogą złożyć Juventusowi ofertę wypożyczenia w najbliższych tygodniach, gwarantując przy tym występy de Ligta w pierwszym składzie.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: