Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek odejdzie z Włoch? Napastnik wybrał ligę, w której chce grać

Krzysztof Piątek może opuścić Milan jeszcze w zimowym okienku transferowym. Jak informuje pianetamilan.it, polski napastnik wyraził chęć transferu do Aston Villi. Anglicy mieliby zapłacić za niego 28-30 milionów euro.

Niemal rok temu AC Milan kupił Krzysztofa Piątka z Genoi za 35 mln euro. 24-letni napastnik w sezonie 2018/19 zrobił prawdziwą furorę, zdobywając w Serie A aż 22 gole, w tym dziewięć dla klubu z Mediolanu. Bieżąca edycja jest dla polskiego piłkarza bardzo nieudana. W 18 spotkaniach posłał piłkę do siatki zaledwie cztery razy, w tym aż trzy z rzutów karnych.

Zobacz wideo

Krzysztof Piątek przejdzie do Premier League?

Znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano dodał, że złożenie oferty rozważa Aston Villa - to beniaminek Premier League - i walczy o utrzymanie (zajmuje 17., ostatnie bezpieczne miejsce). Jednocześnie Romano dodał, że rozmowy trwają, a sam piłkarz jeszcze nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości. Według włoskiego Sky Anglicy są gotowi zapłacić 28-30 mln euro.

Jak informuje portal pianetamilan.it, Krzysztof Piątek wyraził zgodę na transfer do Aston Villi. Z kolei zdaniem "La Repubblici", polski napastnik wyraził swoje zadowolenie z możliwości gry w Premier League. Wydaje się więc, że potwierdzenie jego transferu do Anglii jest jedynie kwestią dni.