PSG chce sprowadzić piłkarza Milanu. Włosi żądają 35 mln euro

Leonardo, dyrektor sportowy PSG, który sprowadzał Lucasa Paquetę do Milanu, bardzo chciałby, aby Brazylijczyk przeszedł z ekipy San Siro do mistrza Francji. Zespół z Parku Książąt stawia jednak pewien warunek.

Lucas Paqueta został kupiony przez AC Milan rok temu za sporą sumę w wysokości 40 mln euro z Flamengo. Z Brazylijczykiem wiązano wielkie nadzieje, ale rzeczywistość okazała się zgoła inna. 22-letni pomocnik jest jednym z największych niewypałów transferowych w historii klubu. W sumie w 27 meczach Serie A zdobył tylko jednego gola, a w bieżącej edycji ma na koncie tylko jedną asystę i zaledwie 714 rozegranych minut. Jego przygoda z zespołem z San Siro zdaje się powoli dobiegać do końca.

Piątek we Włoszech zaczął w bardzo słabym klubie

Zobacz wideo

Niezbędny warunek, aby Paqueta mógł przejść do PSG

Pomocną dłoń do 22-latka chce wyciągnąć Leonardo, były dyrektor sportowy Milanu, który sam sprowadzał Paquetę do mediolańskiego klubu, a obecnie pełni taką samą funkcję w zespole Paris Saint Germain

Kością niezgody w negocjacjach między Milanem, a Francuzami są rozbieżności finansowe przy przeprowadzeniu transakcji. Zespół Stefano Piolego chciałby przynajmniej odzyskać pieniądze, jakie zapłacił za młodego Brazylijczyka (czyli 35 mln euro), a PSG prosi z kolei o obniżenie kwoty, która umożliwiłaby dokonanie transferu -  donosi portal milannews.it.

Sam zawodnik jest pozytywnie nastawiony do ewentualnej przeprowadzki, która być może pozwoliłaby mu odbudować sportową formę i występy w większym wymiarze czasowym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA