Włoskie media: Krzysztof Piątek straci miejsce. Ibrahimović ożywił Milan

W poniedziałek AC Milan zremisował z Sampdorią 0:0. "Rossoneri" rozegrali kolejne fatalne spotkanie i nie zdołał pomóc im nawet Zlatan Ibrahimović, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Bezbarwny występ zanotował Krzysztof Piątek, a włoskie media wieszczą nawet, że Polak w ciągu najbliższych tygodni straci miejsce w podstawowym składzie drużyny Stefano Piolego.

Kibice zgromadzeni na San Siro byli świadkami kolejnego beznadziejnego meczu Milanu. W poniedziałek "Rossoneri" bezbramkowo zremisowali z również pogrążoną w kryzysie Sampdorią. Trybuny ożywiły się tylko raz - w 55. minucie na boisku pojawił się Zlatan Ibrahimović, który powrócił do Milanu po 2794 dniach. 38-latek zastąpił na boisku Krzysztofa Piątka, jednak nie potrafił odmienić losów spotkania. Trzeba jednak podkreślić, że zadania - podobnie jak napastnikowi reprezentacji Polski - nie ułatwili koledzy - zwłaszcza co rusz kompromitujący się Suso i Hakan Calhanoglu.

Zlatan Ibrahimović zmienia Krzysztofa Piątka. Wrzawa na stadionie w meczu Milan - Sampdoria [ELEVEN SPORTS]

Krzysztof Piątek oceniony za mecz z Sampdorią. Włoskie media więcej uwagi poświęciły Ibrahimoviciowi

Nie może więc dziwić, że po meczu z Sampdorią włoskie media surowo oceniły grę Milanu. Występowi Piątka włoscy dziennikarze poświęcili mniej uwagi, skupiając się przede wszystkim na poczynaniach Ibrahimovicia. - Tygodnie bez regularnej gry pozbawiły Szweda mobilności, jednak nie stracił klasy i na boisku wciąż wzbudzał respekt. Zlatan walczył i nękał obronę Sampdorii, która wcześniej bez problemu radziła sobie z Piątkiem, który ponownie wyglądał jak ciało obce w zespole Piolego. Tak naprawdę to Milan nie miał pomysłu na wykorzystanie nowej opcji w ataku - czytamy w "La Gazzetta dello Sport". Włoski dziennik przyznał Polakowi notę 5 w dziesięciostopniowej skali.

Portal milannews24.com ocenił występ byłego napastnika Genoi na 5,5. - Poruszał się w prawidłowy sposób, jednak osamotniony nie mógł zbyt wiele zdziałać i został zmieniony w 55. minucie - czytamy w uzasadnieniu oceny. - Piątek wciąż jest tym samym Piątkiem. Obronie Sampdorii łatwo przyszło wyłączenie go z gry. Pojawienie się Ibrahimovicia ożywiło grę Milanu. Za kilka tygodni Piątek będzie oglądał poczynania Szweda z ławki rezerwowych - to z kolei opinia dziennikarzy portalu milannews.it, którzy przyznali 24-latkowi notę 6.

- Szwed powrócił, ale jego magia nie zadziałała. Trzeba jednak przyznać, że wejście Ibrahimovicia ożywiło atak Milanu. 38-latek tworzył przewagę w powietrzu i próbował dogrywać piłki do kolegów. Ostatecznie to Milan powinien bardziej cieszyć się z remisu, ponieważ Sampdoria zmarnowała znakomitą szansę na zdobycie gola - podsumowuje poniedziałkowy mecz "Corriere dello Sport"