Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Rywal Wojciecha Szczęsnego odszedł z Juventusu

Mattia Perin, zmiennik Wojciecha Szczęsnego, opuścił Juventus i udał się na wypożyczenie do swojego macierzystego klubu, czyli Genoi.

W lipcu 2018 roku Mattia Perin został sprzedany przez Genoę do Juventusu za blisko 15 milionów euro. Reprezentant Włoch miał rywalizować z Wojciechem Szczęsnym o miano następcy Gianluigiego Buffona, który tamtego lata odszedł do Paris Saint Germain. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak okrutna dla Perina, który w sezonie 2018/19 rozegrał zaledwie dziewięć meczów w Serie A. 

Zobacz cudowną interwencję Szczęsnego [WIDEO]

Zobacz wideo

W dodatku w lipcu do Turynu powrócił Buffon, więc stało się jasne, że Perin, trapiony kontuzjami, będzie tylko numerem trzy w Juve, jeśli chodzi o obsadę bramki. W obecnym sezonie nie zagrał ani minuty, więc zdecydował się na odbudowanie formy w Genoi, gdzie został wypożyczony do końca czerwca 2020 roku.

W nowym-starym klubie 27-latek będzie rywalizował o miejsce w składzie z Ionut Radu i Federico Marchettim. Klub z Genui zajmuje ostatnie miejsce w lidze. W barwach Genoi występuje Filip Jagiełło.