Zlatan Ibrahimović nie będzie gotowy do gry na 100 procent? Zaskakujące słowa byłego lekarza Interu

Zlatan Ibrahimović nie będzie przygotowany w 100 procentach do pierwszego meczu Milanu w przyszłym roku - tak twierdzi Arturo Guarino, były lekarz Interu Mediolan.
Zobacz wideo

Milan poinformował w piątek, że jego nowym piłkarzem został Zlatan Ibrahimović. Szwed, który występował w Los Angeles Galaxy z końcem roku stał się wolnym zawodnikiem i mógł wybrać dowolny klub. Jak się jednak okazuje, piłkarz, który powrócił do "Rossonerich", może nie być gotowy na 100 procent do gry już w pierwszym meczu nowego zespołu w przyszłym roku.

Zdaniem Arturo Guarino, byłego lekarza Interu Mediolan, Ibrahimović będzie potrzebował nieco więcej czasu, aby być w pełni gotowym do gry. - Zakładając, że regularnie trenował w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, jego stan fizyczny można ocenić na około 60 procent. Trzeba jednak wziąć pod uwagę także jego wiek - powiedział. - Gra już teraz na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Konieczne do tego jest odpowiednie przygotowanie fizyczne. W przypadku Szweda na pewno pomogą mu jego charakter i charyzma - podkreślił Guarino.

Milan pokłada w powrocie Ibrahimovicia do klubu wielkie nadzieje. Szwed ma pomóc w odbudowie zespołu, który po 17 kolejkach zajmuje dopiero 11. miejsce w tabeli Serie A. Do liderującego Interu Mediolan traci aż 21 punktów. Znacznie bliżej znajduje się strefa spadkowa, nad którą ekipa "Rossonerich" ma zaledwie 7 punktów przewagi.

Więcej o: