Ronaldo ma plan na życie po zakończeniu kariery. Jeśli mu się uda, nadal będzie sławny

- Jeśli mój organizm nie będzie reagował w odpowiedni sposób, to będzie znak, że czas odejść - powiedział Portugalczyk na międzynarodowej konferencji sportowej w Dubaju. Zawodnik Juventusu zdradził, czego zamierza spróbować po zakończeniu kariery piłkarskiej.

17 lat - tyle trwa seniorska kariera Cristiano Ronaldo. Pomimo tego, że portugalski gwiazdor ma już 34 lata, na razie nie myśli o zakończeniu kariery. Piłkarz Juventusu zdaje sobie jednak sprawę z tego, że powoli musi myśleć o tym, czym zajmie się po zakończeniu gry w piłkę. - Jeśli mój organizm nie będzie reagował w odpowiedni sposób, to będzie znak, że czas odejść. Kiedyś piłkarze rezygnowali z gry w wieku 30-32 lat, teraz są tacy, którzy wciąż grają, choć są po czterdziestce - przyznał były gracz Realu Madryt podczas międzynarodowej konferencji sportowej w Dubaju.

"Absolutna konsternacja na Olimpico". Piękny gol Cristiano Ronaldo [ELEVEN SPORTS]

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo zdradził, czego spróbuje po zakończeniu kariery piłkarskiej

Ronaldo podczas spotkania z dziennikarzami i innymi sportowcami zdradził jednak, że już teraz wie, czego będzie chciał spróbować po zakończeniu kariery. - Jedną z rzeczy, która mnie fascynuje, jest kino. Po zakończeniu przygody z piłką chciałbym zagrać w filmie. Muszę jednak wcześniej udoskonalić swój warsztat, popracować nad angielskim, mniej się stresować. Wrócę też do nauki - powiedział piłkarz.

Ronaldo podkreślił, że w jego życiu dziedziny, które nie dotyczą piłki nożnej, są istotnym elementem. - Nigdy nie miałem słabego sezonu, bo ciągle staram się znaleźć kolejne wyzwania. Zawsze myślę o tym, by osiągnąć sukces. Przez kilkanaście lat utrzymuję wysoki poziom, ponieważ jestem wytrwały w dążeniu do bycia najlepszym. Nie chcę, by odbierano to jako narcyzm. Życie piłkarza to zaangażowanie i praca. Wyznaczanie celów i robienie wszystkiego, by go osiągnąć. Każdy zna mój styl życia. Piłce nożnej poświęcam 30 proc. mojego czasu. Równowaga w treningu jest niezwykle istotna, zawsze trzeba znaleźć czas na odpoczynek. Czasami mam ochotę więcej trenować, ale równowaga to magiczna formuła.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: