Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek za 25 mln euro! Jest kolejny poważny zainteresowany

Fiorentina dołączyła do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem Krzysztofa Piątka - informuje "La Gazzetta dello Sport". Piotr Koźmiński, powołujący się na włoskie źródła dodaje, że klub z Florencji jest w stanie zapłacić za reprezentanta Polski maksymalnie 20-25 mln euro.

Zaledwie cztery bramki w 17 meczach tego sezonu Serie A zdobył Krzysztof Piątek. Trzy z nich padły jednak po rzutach karnych, co pokazuje, że reprezentant Polski ma duży problem ze strzelaniem goli z gry. Na tyle duży, że niemal po każdym występie jest mocno krytykowany przez włoskie media. Jednak nie tylko przez nie, bo nieskuteczności 24-latka mają już dość kibice Milanu, a także jego szefowie, którzy szukają ofensywnych wzmocnień. Jednym z nich ma być sprowadzenie Zlatana Ibrahimovicia, który - zdaniem włoskich mediów - uzgodnił już warunki kontraktu z mediolańczykami. Zagraniczni dziennikarze twierdzą, że po przyjściu Szweda jego zmiennikiem zostanie Rafael Leao, natomiast dla Piątka zabraknie miejsca w zespole. W tej sytuacji polski napastnik musiałby poszukać nowego klubu. 

Piątek we Włoszech zaczął w bardzo słabym klubie

Zobacz wideo

Kolejny klub chce Krzysztofa Piątka! Poznaliśmy kwotę, jaką jest w stanie zapłacić

Wypożyczeniem Piątka cały czas zainteresowana jest Genoa, czyli klub, z którego reprezentant Polski odszedł do Milanu. Genueńczycy przeżywają fatalny sezon - po 17 kolejkach mają na koncie zaledwie 11 pkt., przez co zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Jeśli szybko nie zmienią swojej gry i skuteczności, spadną z ligi.

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", kolejnym klubem, który chce wypożyczyć Piątka, jest Fiorentina. Klub z Florencji do końca sezonu chciałby korzystać z polskiego napastnika na zasadzie transferu czasowego, a następnie wykupić go na stałe. Według źródeł Piotra Koźmińskiego z "Super Expressu", szefowie Fiorentiny są w stanie zapłacić za 24-latka maksymalnie 20-25 mln euro. Taka kwota może okazać się dla Milanu zbyt niska. "Rossoneri" za Piątka zapłacili bowiem 38 mln euro.

Poza klubami włoskimi, Piątkiem interesują się także zespoły z Niemiec - Borussia Dortmund i RB Lipsk.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE