Rywal Polaków na Euro przechodzi do Interu za 35 mln euro. Wielki talent

Dejan Kulusevski, pomocnik Atalanty Bergamo przybywający na wypożyczeniu w Parmie, zmieni klub. W czerwcu reprezenant Szwecji trafi do Interu Mediolan za 35 milionów euro - informuje Sportmediaset.
Zobacz wideo

Atalanta słynie z dobrego skautingu i cenionej akademii piłkarskiej. W ostatnich latach w Bergamo przewinęło się wielu utalentowanych piłkarzy. Część z nich została później sprzedana (z niezłą przebitką) do lepszych klubów. Mowa o takich graczach jak: Franck Kessie (dziś Milan), Roberto Gagliardini (Inter), Andrea Conti (Milan), Mattia Caldara (Milan), Leonardo Spinazzola (Roma, wcześniej Juventus), Bryan Cristante (Roma). Wszystko wskazuje, że kolejnym będzie 19-letni Dejan Kulusevski. Reprezentant Szwecji (zadebiutował w tym roku) dokończy sezon w Parmie, gdzie przebywa na wypożyczeniu, a latem trafi do Interu Mediolan.

Kulusevski to jedno z największych odkryć tego sezonu Serie A. Został nawet wybrany najlepszym piłkarzem grudnia w Serie A, przez Włoskie Stowarzyszenie Piłkarzy (AIC). Ofensywny pomocnik rozegrał 17 meczów, strzelił cztery gole i zanotował siedem asyst.

Reprezentacja Szwecji, zmierzy się na Euro 2020 z Hiszpanią i Polską. Wiele wskazuje, że Kulusevski, jeśli utrzyma wiosną formę, zagra przeciwko drużynie Jerzego Brzęczka.

Więcej o: