Niespodzianka w meczu o Superpuchar Włoch! Cudowny gol ozdobą spotkania

Lazio Rzym ograło Juventus 3:1 w meczu o Superpuchar Włoch. Ozdobą spotkania było cudowne uderzenie Danilo Cataldiego.

W tym sezonie Juventus poniósł dwie porażki. W obu przypadkach lepsze okazało się Lazio. Dwa tygodnie Stara Dama przegrała 1:3 w Serie A, a w niedzielę rzymski klub okazał się lepszy. w meczu o Superpucharu Włoch, który został rozegrany w Arabii Saudyjskiej w mieście Rijad.

W 16. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Luis Alberto. Polak nie miał szans na skuteczną interwencję, bo Hiszpan strzelał z bliskiej odległości. Juventus wyrównał pod koniec pierwszej połowy. Cristiano Ronaldo kopnął z dystansu, bramkarz Lazio wybił piłkę przed siebie, ale jako pierwszy dobiegł do niej Paulo Dybali. Dla Argentyńczyka była to już czwarta bramka w meczu o Superpuchar Włoch, dzięki czemu został najskuteczniejszym piłkarzem w historii tych rozgrywek.

W pierwszej połowie nie padło więcej goli. W 73. minucie bramkę na 2:1 strzelił Senad Lulić. Ozdobą spotkania był jednak gol z doliczonego czasu gry, gdy Danilo Cataldi popisał się fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego.