Carlo Ancelotti może już podpisać umowę z Evertonem! Ostatni problem został rozwiązany

Carlo Ancelotti w najbliższym czasie może podpisac umowę z Evertonem. Ostatnia przeszkoda, czyli kontrakt z Napoli, został już rozwiązany przez prawników Włocha, przez co może w ciągu kilku dni zostać ogłoszonym nowym trenerem angielskiego zespołu.

Everton radził sobie w ostatnich miesiącach fatalnie. Za kiepskie wyniki posadą zapłacił Marco Silva, a pierwszą drużynę tymczasowo objął Duncan Ferguson. Angielscy dziennikarze są przekonani, że klub z Liverpoolu przejmie wkrótce Carlo Ancelotti, który został zwolniony z Napoli 10 grudnia 2019 roku.

W obecnym sezonie Premier League doszło już do kilku zmian na ławkach trenerskich. Niedawno nowym szkoleniowcem Tottenhamu został Jose Mourinho. Co o tym głośnym angażu sądzi Przemysław Rudzki, komentator Canal+ Sport?

Zobacz wideo

Na drodze do podpisania kontraktu z Evertonem, stała jednak nadal ważna umowa Ancelottiego z Napoli. Ten problem został jednak w czwartek rozwiązany, bo jak informują włoskie media, prawnicy Włocha porozumieli się z działaczami klubu z Neapolu w kwestii rozwiązania umowy, mającej obowiązywać do końca czerwca 2021 roku.

Jak informowały w ostatnich dniach brytyjskie media Ancelotti będzie mógł liczyć w Evertonie na roczną pensję w wysokości nawet 8 milionów funtów (blisko 9,5 mln euro). "Daily Mail" sugeruje też, że włoski szkoleniowiec zdążył już skompletować swój przyszły sztab. Ma się w nim znaleźć Duncan Ferguson, który tymczasowo przejął zespół po odejściu Silvy.

Więcej o: