Bartłomiej Drągowski znowu zachwycił. Fantastycznymi interwencjami zatrzymał lidera Serie A

Bartłomiej Drągowski w niedzielę rozegrał świetny. Włoskie media nie mają wątpliwości, że tylko dzięki niemu Fiorentina zatrzymała Inter Mediolan (1:1), a więc lidera Serie A.

Fiorentina w niedzielę zremisowała 1:1 z Interem. Jednym z bohaterów spotkania był  Bartłomiej Drągowski, który swoimi interwencjami zachwycił publiczność na Stadio Artemio Franchi. Włoskie media nie mają wątpliwości, że tylko dzięki niemu Fiorentinie udało się zatrzymać lidera Serie A. Przez wiele portali Drągowski został wybrany zawodnikiem meczu, otrzymując od większości notę 7 (w 10-stopniowej skali). Tak uznały m.in. fantamagazine.com, włoski Eurosport oraz dziennikarze Corriere della Sera.

Bartłomiej Drągowski w doborowym towarzystwie. Co za wyróżnienie! [WIDEO]

Zobacz wideo

- Zaliczył wiele udanych interwencji, utrzymując kolegów w grze - uzasadnia fantamagazine.com. - W cudowny sposób obronił strzał Romelu Lukaku pod koniec pierwszej połowy. Potem został uderzony w twarz przez Lautaro, ale zacisnął zęby i pomimo zawrotów głowy nadal świetnie bronił - pisze kibicowski portal violanews.com, który również przyznał Drągowskiemu notę 7.

Fiorentina przerwała serię czterech porażek w Serie A. Po 18 kolejkach zajmuje 13. miejsce w tabeli. W piątek podejmie AS Romę (20.45).

Więcej o: