Maurizio Sarri przekazał najnowsze wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. "Problem na siłowni"

Wojciech Szczęsny z powodu urazu nie zagrał w ligowym meczu Juventusu przeciwko Udinese (3:1). Maurizio Sarri po spotkaniu zdradził nieco więcej na temat kontuzji polskiego bramkarza.

Wojciech Szczęsny od poprzedniego sezonu jest pierwszym bramkarzem Juventusu. Polski golkiper regularnie chwalony jest za grę, zbiera we Włoszech bardzo dobre recenzje. Niewykluczone, że w niedzielę zaliczyłby kolejny dobry występ, ale przed meczem stało się jasne, że będzie inaczej. - Rano zgłosił lekki dyskomfort w prawym ramieniu, więc dzisiaj odpocznie. Na jego miejsce wezwany został Mattia Perin - poinformowała oficjalna strona Juventusu.

Zobacz wideo

Wojciech Szczęsny poczuł ból w górnej części klatki piersiowej

Szczęsnego zastąpił Buffon, a Juventus wygrał z Udinese 3:1. Po zakończeniu spotkania nieco więcej na temat kontuzji polskiego bramkarza powiedział Maurizio Sarri, trener "Starej Damy". - Szczęsny miał w sobotę problem na siłowni. Wydawało się, że to nie będzie nic poważnego, ale obudził się z bólem w górnej części klatki piersiowej. Jutro będziemy wiedzieć więcej, ale wydaje się, że to drobny uraz - powiedział Sarri.

Gianluigi Buffon, który zastąpił w bramce Wojciecha Szczęsnego, wyrównał klubowy rekord pod względem liczby występów w Serie A. Dotychczasowym rekordzistą był Alessandro Del Piero, który w latach 1993-2012 zanotował 478 spotkań we włoskiej lidze. Jego osiągnięcie wyrównał w niedzielę włoski bramkarz.

Więcej o: