Reprezentant Polski bohaterem w Serie A! Fantastyczny przechwyt i asysta [WIDEO]

Karol Linetty został bohaterem derbów Genui. Polski pomocnik zanotował kluczową asystę dla Sampdorii w wygranym 1:0 spotkaniu z Genoą.

Była 85. minuta. Karol Linetty przejął piłkę w środkowej strefie boiska i szybko podprowadził ją bramkę Genoi. Dokładnie rozejrzał się przed polem karnym i podał do Manolo Gabbiadiniego, który precyzyjnym kopnięciem zdobył zwycięską bramkę. Piłkarze Claudio Ranieriego nie mogli powstrzymać szalonej radości. Dzięki tej bramce wygrali drugie derby z rzędu, a przy okazji przerwali serię trzech porażek.

Zobacz kapitalne zachowanie Karola Linettego przy zwycięskiej bramce

Dla Linettego była to druga asysta w tym sezonie. Na boisku zobaczyliśmy też innego Polaka, bo od 66. minuty w ekipie Genoi grał Filip Jagiełło. Bartosz Bereszyński z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową Sampdorii, która dzięki sobotniemu zwycięstwu wydostała się ze strefy spadkowej. W następnej kolejce podejmie Juventus (środa, godz. 18.55).