Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest faworyt do pozyskania Erlinga Haalanda! Klub już rozmawiał z Mino Raiolą

Erling Brant Haaland już niedługo może zostać zawodnikiem Juventusu. Zdaniem "Corriere Dello Sport" przedstawiciele mistrzów Włoch już kontaktowali się z Mino Raiolą i są gotowi zapłacić 20 milionów euro klauzuli wpisanej w umowę napastnika.

Erling Brant Haaland jest największym objawieniem obecnego sezonu w Europie. W 21 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił 28 goli, w tym aż osiem w pięciu spotkaniach w Lidze Mistrzów. 19-letnim reprezentantem Norwegii zainteresowały się już największe, europejskie kluby.

Gigantów przyciągają jednak nie tylko wiek i forma napastnika RB Salzburg. Według wielu źródeł Haaland w kontrakcie zapisaną ma klauzulę odstępnego w wysokości zaledwie 20 milionów euro. Biorąc pod uwagę jak utalentowany jest 19-latek, taka cena to ogromna okazja dla największych.

Juventus chce Haalanda

Zdaniem "Corriere Dello Sport" wyścig po Haalanda chce wygrać Juventus. Przedstawiciele mistrza Włoch mieli już kontaktować się z Mino Raiolą, deklarując gotowość do opłacenia klauzuli i przedstawiając wstępne warunki umowy dla piłkarza.

Juventus jest zdeterminowany do pozyskania napastnika, gdyż zimą klub prawdopodobnie opuści Mario Mandżukić, umowa Gonzalo Higuaina wygasa latem 2021 roku, a rok później kończy się kontrakt 34-letniego już Cristiano Ronaldo. Haaland miałby być idealnym następcą doświadczonych napastników i liderem drużyny na lata.

Zobacz wideo
Więcej o: