Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szalony plan francuskiego miliardera. Chce kupić Milan i ściągnąć do niego Messiego

Bernard Arnault niebawem może zostać nowym właścicielem AC Milanu. Francuski biznesmen, którego majątek szacowany jest na 72 miliardy dolarów, zamierza wykupić mediolański klub, a w przyszłości zatrudnić Leo Messiego i Pepa Guardiolę.

Bernard Arnault rozmowy z grupą inwestycyjną Elliott Management Corporation rozmowy prowadził już we wrześniu. Wówczas "La Repubblica" informowała, że francuski miliarder rozpoczął negocjacje z obecnymi właścicielami Milanu. Po pierwszych rozmowach negocjacje stanęły w miejscu, ale teraz ten sam włoski dziennik informuje, że niebawem mogą zostać wznowione. 

Krzysztof Piątek marzył o innym trenerze Milanu. "Świeciły mu się oczy"

Zobacz wideo

Szalony plan francuskiego miliardera. Chce kupić Milan i ściągnąć do niego Messiego

Prezes koncernu modowego Louis Vuitton Moet Hennessy, którego majątek szacowany jest na 72 miliardy dolarów, miałby przejąc Milan za 1 miliard dolarów. Na tym jego wydatki dopiero by się jednak zaczęły. Włoscy dziennikarze twierdzą, że biznesmen chciałby zatrudnić w swoim klubie Pepa Guardiolę, a także Leo Messiego, który w poniedziałek po raz szósty w karierze wygrał Złotą Piłkę. To zresztą nie tylko informacje "La Repubbliki", bo doniesienia potwierdza sam Arnault. - Jeśli zdecyduję się na taki krok, chcę mieć w zespole najlepszego zawodnika i trenera na świecie - miał powiedzieć 70-latek cytowany przez włoski dziennik.

Nowy właściciel być może byłby ratunkiem dla mediolańskiego klubu, który od lat znajduje się w dołku. W obecnym sezonie "Rossoneri" spisują się bardzo słabo, po 14 kolejkach Serie A zajmując dopiero 11. miejsce w tabeli.