Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Żurkowski może zmienić klub w zimowym oknie transferowym! Ma dość

Szymon Żurkowski nie tak wyborażał sobie początek przygody we Florencji. W obecnym sezonie 22-letni pomocnik rozegrał jedynie 2 spotkania, przebywając na boisku łącznie przez 10 minut. Jak donosi portal FirenzeViola.it Polak chce jak najszybciej wrócić do regularnej gry, w czym może pomóc wypożyczenie do innego klubu już w zimowym oknie transferowym.

Szymon Żurkowski przeniósł się do Fiorentiny w czerwcu 2019 roku, choć transfer został sfinalizowany kilka miesięcy wcześniej. Górnik Zabrze otrzymał za utalentowanego pomocnika około 3,5 miliona euro. Po pół roku spędzonym na Stadio Artemio Franchi 22-latek wciąż nie znajduje się w gronie ulubieńców trenera Vincenzo Montelli (2 mecze w Serie A, zaledwie 10 rozegranych minut). 

Serie A. Gole i najlepsze akcje z meczu Milan - Napoli

Zobacz wideo

Dobitnie świadczą o tym decyzje podjęte przez szkoleniowca przez niedawnym meczem z Hellasem Verona. Mimo że dwóch podstawowych pomocników "Violi" nie mogło pojawić się na murawie, Żurkowski ponownie nie dostał szansy. Zamiast Polaka na boisku pojawił się Sebastiano Cristoforo, dla którego był to pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach. 

Szymon Żurkowski może odejść z Fiorentiny już w zimowym oknie transferowym

Jak twierdzą dziennikarze portalu FirenzeViola.it Żurkowski jest coraz bardziej niezadowolony ze swojej pozycji w drużynie Montelli. Były młodzieżowy reprezentant Polski szuka regularnej gry i być może zdecyduje się opuścić Fiorentinę już w zimowym oknie transferowym. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się wypożyczenie do innego klubu (np. z Serie B), bowiem kontrakt łączący Żurkowskiego z obecnym pracodawcą wygasa dopiero w czerwcu 2023 roku.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE