Krzysztof Piątek zdecydował o swojej najbliższej przyszłości. Milan nie ułatwi mu zadania

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport" Krzysztof Piątek zamierza pozostać w AC Milan przynajmniej do końca obecnego sezonu. Sytuacja reprezentanta Polski jest jednak nie do pozazdroszczenia, ponieważ władze "Rossonerich" są zdeterminowane, by w kolejnych tygodniach pozyskać nowego napastnika.

Krzysztof Piątek przeżywa trudne tygodnie w AC Milan. Po świetnej rundzie wiosennej (9 bramek  w 18 kolejkach Serie A) polski napastnik zdobył w obecnych rozgrywkach zaledwie 3 gole, choć trzeba zaznaczyć, że kiepską formę prezentuje cała drużyna Stefano Piolego. 

Krzysztof Piątek marzył o innym trenerze Milanu. "Świeciły mu się oczy"

Zobacz wideo

Krzysztof Piątek nie zamierza opuszczać AC Milan. Włoski klub szuka jednak nowego napastnika

Włoskie media informowały w ostatnich dniach o możliwym transferze reprezentanta Polski. W grę wchodziło wypożyczenie do Genoi, czyli klubu, w którym Piątek debiutował na włoskich boiskach. W medialnych doniesieniach pojawiały się też doniesienia o angielskim kierunku (Everton). Jak twierdzą dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" 24-latek wykluczył jednak możliwość zmiany klubowych barw. Piątek chce pozostać na San Siro przynajmniej do końca sezonu 19/20. 

Zdaniem "LGdS" Piątek stracił zaufanie władz Milanu, które chcą już w zimowym oknie transferowym zakontraktować nowego napastnika. Mediolański zespół może wkrótce wzmocnić Zlatan ibrahimović, który kilka dni temu pożegnał się z Los Angeles Galaxy. Co istotne, jeśli nie uda się zakontraktować słynnego Szweda, Milan ma już w zanadrzu transferowy plan "B" (w tym kontekście wymienia się w choćby napastnika Chelsea Oliviera Giroud). 

 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: