Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Drakońskie kary dla piłkarzy Napoli. Wiadomo, ile Milik i Zieliński zapłacą grzywny

2,3 miliona euro - taką grzywnę łącznie muszą zapłacić piłkarze Napoli. Portfel Arkadiusza Milika będzie szczuplejszy o 95 tysięcy euro, natomiast Piotra Zielińskiego tylko o 40, co jest jedną z najniższych kar w zespole - informuje "La Gazzetta dello Sport".

Po 13 kolejkach Serie A Napoli ma zaledwie 20 punktów i zajmuje dopiero siódmą lokatę. W dodatku od pięciu meczów nie może wygrać, a licząc Ligę Mistrzów od sześciu. W drużynie atmosfera jest daleka od radosnej.

Napoli nie potrafiło ograć Milanu. Zobacz skrót meczu [WIDEO]

Zobacz wideo

Do szczególnego napięcia doszło po spotkaniu LM z Red Bullem Salzburg (1:1), po którym prezes Aurelio De Laurentiis nakazał piłkarzom wyjazd na karne zgrupowanie, ale ci się zbuntowali i wrócili do swych domów.

"La Gazzetta dello Sport" informuje, że piłkarze Napoli będą musieli zapłacić łącznie aż 2,3 miliona euro. W nieprzyjemnej sytuacji znalazł się Allan, który podczas dyskusji z synem prezydenta miał go odepchnąć. Brazylijczykowi zostanie potrącone z listopadowej pensji aż ćwierć miliona euro. Ale to i tak mniej, niż straci Lorenzo Insigne (350 tysięcy euro).  Wśród 24 piłkarzy, którzy zostali ukarani znalazło się dwóch Polaków. Arkadiusz Milik zapłaci 90 tysięcy euro, a Piotr Zieliński 40 tysięcy. Ale obaj zawodnicy być może podobnie odczują tę karę, bo Milik zarabia 2.5 miliona euro rocznie, czyli ponad dwa razy więcej, niż pomocnik.

Wielka rewolucja w Napoli

Włoscy dziennikarze twierdzą także, że w dwóch najbliższych oknach transferowych z klubem pożegna się kilku ważnych zawodników, takich jak: Kalidou Koulibaly, Allan, Insigne, Dries Mertens i Jose Callejon. Niepewna będzie także przyszłość Piotra Zielińskiego, który już od kilku miesięcy nie może się dogadać w sprawie nowego kontraktu.