Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Milik i Zieliński stracili 25 procent zarobków! Prezydent Napoli dotrzymał słowa

Aurelio De Laurentiis, prezydent Napoli, surowo ukarał piłkarzy włoskiego zespołu. Zawodnicy klubu z Neapolu będą musieli zapłacić łącznie 2,5 miliona euro, a to nie koniec walki Włocha o pieniądze z powodu konfliktu na linii prezes - piłkarze.

Aurelio De Laurentiis zapowiadał, że piłkarze zostaną ukarani za odmowę wyjazdu na karne zgrupowanie i bunt, który powstał w szatni Napoli. Zdaniem włoskich mediów, zawodnicy mieli z powodu grzywny nałożonej przez prezesa stracić 25 proc. swoich pensji. Jak się jednak okazało, Włoch poszedł krok z dalej z wysokością kary.

Zobacz wideo poniżej, w którym Zbigniew Boniek zdradza plan przygotowań reprezentacji Polski do Euro 2020:

"La Gazzetta dello Sport" podała informację, że piłkarze Napoli będą musieli zapłacić łącznie aż 2,5 miliona euro. W zdecydowanie najgorszej sytuacji znalazł się Allan, który podczas dyskusji z synem prezydenta miał go odepchnąć. Z tego powodu straci połowę swojej pensji, czyli 200 tysięcy euro. To dodatkowe straty finansowe zawodników po tym, gdy De Laurentiis zamroził wypłatę październikowych pensji.

Piłkarze zamierzają oddać sprawę do sądu. Jak się jednak okazuje, De Laurentiis zamierza pójść krok dalej. Władze Napoli chcą podać do sądu zawodników z powodu strat wizerunkowych, na które narazili ich zdaniem klub. Oczekują z tego powodu odszkodowaniu w wysokości 8 milionów euro.

Włoscy dziennikarze twierdzą także, że De Laurentiis w dwóch najbliższych oknach transferowych zamierza pozbyć się gwiazd, które rozpoczęły bunt w drużynie. To Kalidou Koulibaly, Allan, Lorenzo Insigne, Dries Mertens i Jose Callejon. Pierwszy, którym interesuje się m.in. Manchester United, miałby odejść latem. Zimą Napoli sprzedać będzie chciało natomiast Mertensa i Callejona, których kontrakty kończą się w czerwcu przyszłego roku. Najbliższe okno transferowe będzie więc ostatnią szansą na zarobienie na nich pieniędzy.

Więcej o:
Komentarze (27)
Milik i Zieliński stracili 25 procent zarobków! Prezydent Napoli dotrzymał słowa
Zaloguj się
 • krakoos78

  Oceniono 7 razy 7

  Z pewnych źródeł wiadomo, iż karny trening zarządził oberleutnant von Nogay. Kto się nie stawił, ten C.K Dezerter.

 • 1234pablo

  Oceniono 11 razy 5

  Jestem po stronie prezesa. Piłkarz kilka razy kopnie piłkę i domaga się większej kasy, niechże więc odpowiada też za słabą grę. A Napoli gra ostatnio słabo.

 • fakej

  Oceniono 5 razy 5

  W sumie ciekawe jaki obowiązek mają piłkarze brać udział w "karnym" zgrupowaniu, którego nie wyznaczył sztab szkoleniowy, a więc nie jest to trening mający na celu podnoszenie formy i kwalifikacji i czy prezez/właściciel klubu może ot tak sobie według własnego uznania pojechać im za to po pensji.

 • peterjk

  Oceniono 2 razy 2

  Super. Na pewno to przyniesie wymarzony efekt, w przyszłym sezonie Prezes wybiegnie na boisko wraz ze swoim synem, bo połowa graczy odejdzie, a żaden normalny piłkarz nie podpisze kontraktu ze świrem. Napoli w przyszłym sezonie będzie w środku tabeli, jak dobrze pójdzie.

 • kisssmyass

  Oceniono 3 razy 1

  ja bym od nich nie brał żadnych pieniędzy, młodzi, niech się wyszaleją. Ale, kazałbym osłom wyczyścić wszystkie klopy na stadionie, po meczu.

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 1 raz 1

  De Laurentiis zaczyna mi przypominać tego świra ze Steua Bukareszt...

 • foryou22

  Oceniono 1 raz 1

  No i chlopaki nie podpisza nowych kontraktow i tak to sie skonczy!

 • szczerydobolu

  Oceniono 1 raz 1

  No jestem ciekaw bo raczej sprzedaż podstawowych graczy nie chodzi w grę. Ale ja na miejscu Piotrka i Arka zmienił bym zespół nowe miejsce, nowa atmosfera motywacja większą .

 • uzbadazbesta

  Oceniono 3 razy 1

  Z takim gburem to życzę powodzenia z szukaniem frajerów do gry. Dobrzy piłkarze oczekują dobrego traktowania, a nie poniżania. Mogą sprzedawać kogo chcą, ale nikogo sensownego nie kupią. Chyba, że ktoś lubi mieć okradany dom, rodzinę, być napadany na ulicy z bronią w ręku, i jeździć na kilkudniowe obozy karne ogłaszane z dnia na dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX