Ultimatum dla Ancelottiego! Zaskakujący kandydat na jego następcę w Napoli

Jeśli w dwóch najbliższych meczach gra Napoli nie ulegnie poprawie, to Carlo Ancelotti pożegna się z posadą - taką informację podała telewizja Sport Mediaset. Ale bardziej zaskakującą nowiną jest fakt, że nowym trenerem miałby zostać Gennaro Gattuso.

To już drugi sezon dla Carlo Ancelottiego w Neapolu. Gra drużyny miała się poprawić względem zeszłego sezonu, w którym Napoli zostało wicemistrzem. Tymczasem jest na odwrót. Napoli gra coraz gorzej. Po 12 kolejkach Serie A klub ma zaledwie 19 punktów i zajmuje dopiero siódmą lokatę w lidze. Lepiej wygląda sytuacja w Lidze Mistrzów, gdzie Napoli jest wiceliderem grupy F i ma duże szanse na awans do fazy pucharowej.

Arkadiusz Milik z pięknym golem, ale nie udaje się uratować mu wyniku [WIDEO]

Zobacz wideo

Ale kibiców nie martwią jedynie słabe wyniki, ale i to, co widzą na boisku. Napoli gra bez polotu. Bez polotu do którego przyzwyczaiła nas drużyna Maurizio Sarriego, poprzedniego szkoleniowca. Szczególnie zawodzi defensywa wicemistrzów Włoch. Problemem wydaje się także brak jasnej hierarchii w zespole. Ancelotti nieustannie rotuje składem i trudno odgadnąć: kto jest piłkarzem pierwszoplanowym, a kto tylko rezerwowym. W dodatku wielu zawodników - w tym Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik - myśli o opuszczeniu klubu.

Jeśli w meczu z Milanem i z Liverpoolem nie poprawi się gra Napoli, to - zdaniem Sport Mediaset - Ancelotti zostanie zwolniony. Jednym z jego potencjalnym następców ma być Gennaro Gattuso, były trener Milanu. Wybór Gattuso byłby zaskakujący, bo to szkoleniowiec, który kładzie nacisk na defensywę, a prezes Napoli zawsze promował ofensywny futbol.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.