Legendarny trener Milanu mocno skrytykował trzech piłkarzy

Były trener AC Milan Fabio Capello skrytykował swój były klub za brak charakteru, a za cel obrał sobie trzech graczy: Lucasa Paquetę, Rafaela Leao oraz Alessio Romagnollego - Można powiedzieć, że ci gracze nie są na poziomie Milanu - zauważył.

W ostatnią niedzielę AC Milan przegrał na San Siro z Lazio 1:2. Krzysztof Piątek rozegrał całe spotkanie, wydawało się, że strzelił gola, ale ostatecznie bramka na 1:1 została zaliczona jako samobójcze trafienie Bastosa. Sytuacja do obejrzenia poniżej:

Zobacz wideo

Fabio Capello udzielił wywiadu radio Anch'io Sport o Milanie. Trener mocno skrytykował Lucasa Paquetę i Rafaela Leao za niespełnianie oczekiwań. - Mediolan ma kłopoty. Można powiedzieć, że ci gracze nie są na poziomie Milanu. Grają ze strachem. Nie mają żadnego charakteru, osobowości i nie działają zgodnie z wartościami Milanu. Paqueta ma jakość, ale jej nie pokazuje. Leao mocno denerwował mnie w meczu przeciwko Lazio. 

Capello odniósł się do Alessio Romagnoli za to, że nie prawdziwym kapitanem. - Nie widzę lidera, kapitana. Widzę kogoś, kto tylko nosi opaskę. Chciałbyś zaś widzieć gracza, który może również pomóc i przenieść na boisko pomysły trenera, tworzyć kolektyw - dodał trener. Milan przegrał sześć meczów z 11 rozgrywanych w tym sezonie Serie A.

To najgorszy początek rozgrywek od sezonu 1941/1942. Tym samym mocno rośnie presja na nowym trenerze Stefano Piolim, a przednim jeszcze dwa ważne mecze z Juventusem i Napoli. 

Więcej o: