Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielki pech polskiego piłkarza! Poważna kontuzja tuż przed debiutem we Włoszech

Patryk Dziczek miał w sobotę zadebiutować w barwach Salernitany. Polak znalazł się nawet w składzie na mecz Serie B z Virtusem Entella, ale w czasie rozgrzewki doznał urazu więzadła pobocznego w lewym kolanie.

Włoskie media donoszą, że Dziczek uszkodził więzadła w czasie wykonywania jednego z ćwiczeń na rozgrzewce tuż przed meczem Serie B. Niestety, oznacza to prawdopodobnie, że Polak będzie pauzował nawet kilka miesięcy.

Dziczek wypromował się w poprzednim sezonie, bo nie tylko zagrał cały mistrzowski sezon w drużynie Piasta Gliwice, ale był także pewnym punktem drużyny Czesława Michniewicza na Euro u-21. Długą rozmowę z selekcjonerem kadry można zobaczyć poniżej.

Zobacz wideo

- Pierwsze informacje z Włoch dotyczące urazu Patryka Dziczka mówią o więzadłach w lewym kolanie. Czekamy i trzymamy kciuki - napisał na Twitterze Dominik Mucha ekspert Eleven Sports od włoskiej piłki.

Patryk Dziczek miał latem oferty z Empoli i Udinese, ale ostatecznie wzmocnił Lazio. Rzymianie zdecydowali się jednak wypożyczyć go od razu do grającej w Serie B Salernitany, gdzie miał się ogrywać. Dobór klubu nie był przypadkowy, bo oba zespoły łączy osoba właściciela, czyli Claudio Lotito. Niestety, uraz oznacza, że rozwój polskiego pomocnika zostanie mocno zahamowany.