Gianluigi Buffon nie zamierza żegnać się z piłką! Poznaliśmy plany legendy Juventusu

Gialuigi Buffon jest już oczywiście bliżej niż dalej zakończenia profesjonalnej kariery. Mimo 41 lat na karku włoski bramkarz rozegrał w obecnym sezonie 3 spotkania, zastępując między słupkami podstawowego golkipera Juve - Wojeciecha Szczęsnego. Jak donosi "Tuttosport" Buffon nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i prawdopodobnie zobaczymy go na boisku jeszcze w kolejnym sezonie.

W lipcu 2018 roku Gianluigi Buffon pożegnał się z Juventusem, czyli klubem z którym związany był przez długich 17 lat. Wówczas wydawało się, że legendarny bramkarz zakończy sportową karierę, jednak "Gigi" postanowił dołączyć do Paris Saint-Germain. Jego przygoda na Parc des Princes nie potrwała długo, bowiem w lipcu 2019 r. ponownie zameldował się Turynie. 

Wojciech Szczęsny w "Wilkowicz Sam na Sam": Ja się nie czuję zmiennikiem Buffona. Czuję się jego następcą. Juventus to moja nagroda za ciężką pracę

Zobacz wideo

Gianluigi Buffon nie myśli o piłkarskiej emeryturze. Legendarny bramkarz pozostanie w Juventusie?

W obecnym sezonie 41-latek, pełniący rolę rezerwowego golkipera, rozegrał 3 spotkania w Serie A. Jak informuje "Tuttosport" Buffon, znajdujący się w świetnej formie fizycznej, cieszy się z ponownej gry w drużynie mistrza Włoch i nie ma zamiaru kończyć kariery lub przenosić się do klubu spoza Europy.

Włoscy dziennikarze sugerują, że obecna umowa zawodnika (wygasająca w czerwcu 2020) może zostać przedłużona o kolejny rok. Buffon ma wkrótce przedyskutować tę kwestię z prezydentem Juventusu Andreą Agnellim, z którym łączą go niezwykle przyjacielskie więzi. 

 

Od momentu odejścia Buffona do PSG, podstawowym bramkarzem "Bianconerich" jest Wojciech Szczęsny. W obecnych rozgrywkach 29-latek stawał między słupkami w 9 spotkaniach, trzykrotnie zachowując czyste konto. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: