Napoli traci punkty z przedostatnim SPAL. Piękny gol Arkadiusza Milika!

Napoli zremisowało na wyjeździe 1:1 z SPAL. Świetny występ zanotował Arkadiusz Milik, który rozegrał 90 minut i zdobył bramkę. Cały mecz rozegrali także Arkadiusz Reca i Piotr Zieliński. W drugiej połowie na boisku pojawił się Thiago Cionek.

Już w 1. minucie meczu Napoli mogło stracić bramkę. Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego oddał Andrea Petagna, a piłka odbiła się od poprzeczki. Osiem minut później na prowadzenie wyszło Napoli. Arkadiusz Milik otrzymał podanie przed polem karnym, oddał płaski strzał z 20 metrów, pokonując Berishę. Polak tym samym strzelił 7. bramkę sprzed pola karnego w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Radość gości nie trwała jednak długo. Już w 16. minucie Kurtić otrzymał piłkę przed bramką Ospiny, po czym płaskim uderzeniem przy słupku nie dał szans na interwencję.

Po przerwie nie działo się zbyt wiele. Swoje okazje miało Napoli, ale dwukrotnie strzały Milika pewnie bronił Berisha. Z kolei po uderzeniu Fabiana Ruiza piłka trafiła jedynie w słupek. W końcówce zespół Carlo Ancelottiego cały czas atakował, jednak obrońcy SPAL skutecznie przerywali ich ataki. W 95. minucie doskonałą okazję miał Fernando Llorente, ale z najbliższej odległości nie trafił głową do pustej bramki.

Po tym spotkaniu Napoli traci już sześć punktów do liderującego Juventusu. Drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego w środę zmierzy się z 3. Atalantą, do której traci 3 punkty. SPAL nadal znajduje się w strefie spadkowej, tracąc "oczko" do 17., bezpiecznej pozycji.