Tak się kończy oszczędzanie gwiazdy. Juventus sensacyjnie traci punkty z beniaminkiem

Juventus Turyn sensacyjnie zremisował w 9. kolejce. Podzielił się punktami z Lecce (1:1), beniaminkiem Serie A.

Cristiano Ronaldo nie wystąpił w sobotnim meczu z Lecce. To decyzja Maurizio Sarriego, który postanowił oszczędzać swoją gwiazdę - po środowej walce w Champions League z Lokomitiwem Moskwa - w ligowej konfrontacji z beniaminkiem. No i się trochę przeliczył, bo Juventus w 9. kolejce Serie A tylko zremisował z Lecce.

Zadecydowały rzuty karne

Wojciech Szczęsny nie popełnił błędu w tym spotkaniu, bo trudno za taki uznać wpuszczony gol z rzutu karnego. Zresztą o wyniku meczu zdecydował nie jeden, a dwa rzuty karne.  Bo Juventus też trafił z 11. metrów. W 50. minucie zrobił to Paolo Dybala, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Jacopo Petriccione na Miralemie Pjaniciu. Radość z prowadzenia trwała chwilę, bo pięć minut później piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Matthijs de Ligt i Szczęsnego z 11. metrów pokonał Marco Mancosu.

Zobacz babola Wojciecha Szczęsnego w meczu z Brescią [ELEVEN SPORTS]

Rezultat w Lecce otworzył szansę powrotu na pozycję lidera ligi włoskiej przed Interem. Musiał wygrać z Parmą, ale nie wygrał - mecz skończył się remisem 2:2.