Trener Milanu wyjaśnił, dlaczego Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce

- Piątek ma cechy, które mogą być przydatne dla zespołu. Nie będę zapowiadać z góry, kto zagra w danej kolejce - powiedział Stefano Pioli po niedzielnym meczu Milanu z Lecce (2:2). Trener "Rossonerich" wyjaśnił, dlaczego reprezentant Polski spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych.

- Trudno, chcieliśmy wygrać, ale trzy punkty uciekły nam na własne życzenie. Należało zamknąć ten mecz dużo wcześniej, w końcówce wydarzyły się rzeczy, które dużo kosztowały. Rozdaliśmy za dużo prezentów - powiedział w niedzielę Stefano Pioli. Trener Milanu skomentował w ten sposób zremisowane spotkanie z Lecce (2:2).

Zobacz wideo

Trener Milanu wyjaśnił, dlaczego Krzysztof Piątek rozpoczął mecz na ławce

We wspomnianym spotkaniu jednego gola strzelił Krzysztof Piątek, który bramkę z gry zdobył pierwszy raz od maja. Polski napastnik niedzielny mecz rozpoczął jednak na ławce rezerwowych, a jego miejsce w pierwszym składzie zajął Rafael Leao. - Wydawał się lepiej przygotowany do tego meczu. Wybrałem go ze względu na jego atuty. Na zmianę zdecydowaliśmy się dlatego, że tuż przed przerwą lekarz poinformował mnie o dużym napięciu mięśni zginaczy u Leao - przyznał po meczu Stefano Pioli.

I dodał: Piątek ma cechy, które mogą być przydatne dla zespołu. Nie będę zapowiadać z góry, kto zagra w danym meczu. Wszystko zależy od tego, kto w danym momencie będzie mi potrzebny. Każdy musi dać z siebie coś więcej.

Milan w tym sezonie spisuje się bardzo słabo - po ośmiu kolejkach zajmuje bowiem dopiero 12. miejsce w tabeli.

Więcej o: