Nowy trener Milanu zdecydował. Krzysztof Piątek na ławce!

Nowy trener AC Milanu Stefano Pioli wybrał skład Milanu na niedzielny mecz z Lecce. Włoch o 20.45 zadebiutuje w barwach Rossonerich. Potwierdziły się przypuszczenia włoskich mediów i Krzysztof Piątek rozpoczyna niedzielny mecz na ławce rezerwowych!
Zobacz wideo

Skład na niedzielny mecz z Lecce:

Skład Milanu: Donnarumma; Conti, Musacchio, Romagnoli, Theo Hernandez; Paqueta, Biglia, Kessie; Suso, Leao, Calhanoglu.

Skład Lecce: Gabriel; Meccariello, Lucioni, Rossettini, Calderoni; Tabanelli, Tachtsidis, Majer; Mancosu; Falco, Babacar.

Stefano Pioli jeszcze nie poprowadził Milanu w żadnym spotkaniu, a już miał dostać ultimatum od zarządu klubu. Jeśli nie awansuje do europejskich pucharów, zostanie zwolniony.

Stefano Pioli, przychodząc do Milanu, zaznaczył, że będzie pracował m.in. nad sferą mentalną piłkarzy. To oznaczało, że Krzysztof Piątek miał wykonywać rzuty karne, aby przełamać niemoc strzelecką. - To ma służyć jego pewności siebie. Trener powiedział, że osoba wykonująca rzuty karne ma być napastnikiem. Gdy piłkarz na tej pozycji nie zdobywa bramek, musi się przełamać rzutami karnymi, by poprawić swoją sytuacje - mówił Franck Kessie w rozmowie z portalem sportmediaset.mediaset.it. Jak się okazuje, Polak nie będzie miał takiej możliwości w najbliższym spotkaniu.

Krzysztof Piątek zdobył w tym sezonie zaledwie dwie bramki i obie z rzutów karnych.

Więcej o: