Gwiazdy Napoli kuszone przez chińskie kluby. To byłby dla włoskiego klubu wielki cios

W lutym legenda i długoletni kapitan SSC Napoli Marek Hamsik zamienił Serie A na chińską Super League. Wiele wskazuje na to, że podobny kierunek mogą obrać też: Dries Mertnens i Jose Callejon. Medialne doniesienia na temat ewentualnych przenosin gwiazd Napoli do Chin skomentował już prezes wicemistrzów Włoch Aurelio De Laurentiis.

Dries Mertens i Jose Callejon bronią barw Napoli od sześciu lat. Obaj, właściwie w każdym sezonie, stanowią o sile ataku neapolitańskiego klubu. Czas biegnie jednak nieubłaganie - zarówno Belg, jak i Hiszpan skończą w przyszłym roku 33 lata. Co istotne, ich kontrakty wygasają wraz z końcem obecnego sezonu włoskiej ekstraklasy.

Mertens w kolejnym już sezonie znajduje się w znakomitej strzeleckiej formie. W 6 meczach Serie A Belg trafiał do siatki sześciokrotnie. Dwa jego gole w meczu Sampdorią można można zobaczyć na poniższym wideo:

Zobacz wideo

Dries Mertens i Jose Callejon odejdą do Chin? Prezes Napoli ostro zaregował na medialne doniesienia

Wielu piłkarzy decyduje się spędzić piłkarską emeryturę w chińskiej Super Lague, gdzie mogą liczyć na ogromne zarobki. Włoskie media informowały niedawno, że Mertens i Callejon otrzymali od Napoli propozycje przedłużenia dotychczasowych umów. Nie jest jednak pewne, czy zawodnicy zdecydują się na pozostanie we Włoszech, zwłaszcza, że na horyzoncie pojawiły się oferty ze wspominanych Chin. Z Callejonem mieli się już kontaktować przedstawiciele Dalian Yifang, którego trenerem jest Rafa Benitez, były szkoleniowiec "Azzurrich". 

O sytuacji swoich zawodników wypowiedział się publicznie prezes Napoli Aurelio De Laurentiis: "Nie będę robił dla nich żadnych wyjątków. Jeśli chcą się sprzedać do Chin, gdzie będą wieść gówniane życie za ogromne pieniądze, jest to ich problem. W pewnym momencie swojego życia musisz zdecydować czy chcesz czerpać radość ze swojej pracy, czy po prostu pracować dla pieniędzy. Dla mnie pieniądze są środkiem, a nie celem. Jeśli oni mają na to inny pogląd, niech przeniosą się do Chin" - stwierdził De Laurentiis (za goal.com). 

 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.