Manchester United chce Wojciecha Szczęsnego. Juventus zamierza walczyć o polskiego bramkarza

Już od dłuższego czasu plotkuje się o tym, że Manchester United chce kupić Wojciecha Szczęsnego. Ale Romeo Agresti, znany włoski dziennikarz, informuje, że Juventus planuje przedłużyć umowę z Polakiem do czerwca 2024 roku.

Latem 2017 roku Juventus kupił Wojciecha Szczęsnego za zaledwie 14 milionów euro. Zaledwie, jeśli spojrzymy na to, ile dobrego daje Polak drużynie. W debiutanckim sezonie w Turynie grał na zmianę z Gianluigim Buffonem, ale już w rozgrywkach 18/19 Polak został - obok Giorgio Chielliniego i Cristiano Ronaldo - najlepszym zawodnikiem mistrzów Włoch. W obecnych rozgrywkach wciąż jest pierwszym bramkarzem, choć zdarzają mu się wpadki, jak np. w spotkaniu z Brescią, co możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz wideo

Obecna umowa Szczęsnego wygasa w 2021 roku, a bramkarz rocznie zarabia 3,5 mln euro. Wśród golkiperów w Serie A tylko Gianluigi Donnarumma z Milanu może liczyć na lepsze zarobki - 6 mln euro. Polak mógłby przebić Włocha, gdyby odszedł do Manchesteru United. Co prawda Czerwone Diabły niedawno przedłużyły kontrakt z Davidem de Geą, ale temat transferu Szczęsnego wraca jak bumerang.

Romeo Agresti twierdzi jednak, że Polak prawdopodobnie przedłuży umowę z Juventusem, który planuje mu zaoferować nieznaczną podwyżkę i kontrakt do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: